Fotovoltaika,
cesta k energetické nezávislosti

Staňte se producentem elektrické energie a získejte nezávislost

S instalací fotovoltaického zařízení od firmy MaOnEnergy se můžete stát vlastním producentem elektrické energie. Poskytujeme kompletní řešení fotovoltaiky pro rodinné domy i firemní využití. Očekávajte kompletní proces, kdy vám poradíme, jak vybrat unikátní elektrárnu na míru vašich podmínek. Od návrhu řešení po výběr správných prvků, vyřízení dotace, montáž, nastavení, samotný provoz, stejně jako servis. Fotovoltaiku vám jednoduše připravíme na klíč se vším všudy.

Jak funguje fotovoltaická elektrárna

Fotovoltaický jev se odehrává ve fotovoltaických článcích přeměnou sluneční energie na energii elektrickou. Tyto články najdete pospojované ve fotovoltaických neboli solárních panelech. Během dne panely vyrobí více energie, než vaše domácnost spotřebuje. Díky vlastní solární elektrárně se vyprodukovaná energie nikam neztratí. Přebytky lze využít na přípravu ohřevu teplé užitkové vody nebo se uloží do bateriového úložiště, aby se mohly využít později. Ve variantě bez baterií nebo ve chvíli, kdy se akumulátor vybije, se převedou do distribuční sítě, ze které bude domácnost čerpat energii. Instalací fotovoltaiky navíc aktivně přispíváte k ochraně ovzduší díky snížení emisí CO₂.

Praktické využití vlastní vyrobené energie

Sledujte využití vlastní vyrobené energie. Investicí do kvalitních panelů předejdete jejich poruchovosti a poklesu výkonu. Životnost panelů je garantována na více než 25 let poklesu výkonu na 70 %. Obecně je návratnost v rozmezí 7-10 let, doba se však odvíjí od spotřeby, ceny elektřiny a také od velikosti fotovoltaiky i vybrané akumulace. Se zvyšováním energetických nákladů se doba návratnosti snižuje. Vám se tak zmenší závislost na dodavatelích energie a se svým fotovoltaickým zařízením ušetříte peníze. Náš tip: zefektivnětě využití fotovoltaiky například spojením s tepelným čerpadlem.

Jak vybrat střídač pro fotovoltaiku

Střídač je základem systému. Umístí na stěnu a k němu se připojí panely. Stará se o přeměnu elektrické energie ze solárního panelu do vaší zásuvky. Jeho velikost a typ vybereme podle podmínek domu a zvolené technologie. Při instalaci střídače se vyplatí využít práce ověřených specialistů, protože špatně zvolený a nesprávně nastavený systém má výrazný dopad na práci celého zařízení. Další možností je instalace mikroinventorů samostatně pod každý panel. Mikroinvertory snižují napětí celé střechy. Dále existuje tzv. optimizér, který je kombinací těchto způsobů. Používá se v případě, kdy je objekt v zastíněné oblasti nebo pokud bude třeba panely namontovat do více než dvou úhlů.

Nazávazná poptávka zdarma

Prosíme o vyplnění hodnot, pokud nějaké hodnoty nebudete znát, nevadí. Vyplňte co víte, předem děkujeme.

SOFARSOLAr

 • Je předním světovým dodavatelem solárních fotovoltaických systémů.
 • patří mezi top 5 výrobců střídačů v Číně.
 • Specializuje se na výzkum a vývoj, výrobu a prodej široké škály střídačů, včetně střídačů vázaných na síť a hybridních střídačů
 • Maximální využití energie baterie díky pokročilé optimalizaci článků
 • Extrémně nízká vlastní spotřeba baterie v pohotovostním režimu

GROWATT

 • Growatt je jedničkou na asijském trhu ve výrobě residenčních solárních invertorů a řadí se mezi 10 nejlepších globálních dodavatelů FV invertorů.
 • Poskytuje širokou škálu inteligentních fotovoltaických řešení pro rezidenční, komerční a industriální a užitné solární elektrárny.
 • Střídač
  Střídač

  Hybridní třífázové měniče SOFAR SOLAR mají vysokou účinnost, intuitivní a rychlou instalaci. Jsou vyrobeny z nejkvalitnějších elektronických komponentů od předních výrobců.
  Technické parametry: ZDE

 • Bateriové úložiště
  Bateriové úložiště

  Úložná baterie, která se hodí do každé domácnosti. Ovládání systému pomocí jednoho tlačítka. Jednoduchou instalací a snadnou obsluhou.
  Technické parametry: ZDE

 • Fotovoltaické panely
  Fotovoltaické panely

  FV panel 460W Leapton LP182*182-M60-MH BLACK FRAME
  Monokrystalický fotovoltaický / solární panel LP182*182-M-60-MH s výkonem 460W je tvořen technologií půlených FV článků.
  Technické parametry: ZDE

 • Střídač
  Střídač

  GROWATT SPH 100000TL3 BH UP
  Třífázový asymetrický hybridní střídač Growatt s EURO účinností 97,2% a 10 letou zárukou. K střídači je možné zapojit baterie v širokém rozmezí napětí a to od 100 do 500V. Chlazení je přirozené bez ventilátoru. Monitoring a měření výkonu na dálku je samozřejmostí.
  Technické parametry: ZDE

 • Bateriové úložiště
  Bateriové úložiště

  Vysokonapěťová baterie Growatt s kapacitou 2,56 kWh a jmenovitým napětím 51,2V. Díky modulárnímu stohovacímu systému je možné dosáhnout kapacity až 25,6 kWh. Baterie si zachovávají hloubku vybití 90% až po dobu 6000 cyklů. Neobsahují kobalt. Baterie je možné ukotvit na zeď nebo k podlaze pomocí ARK 2.5H Base.
  Technické parametry: ZDE

 • Fotovoltaické panely
  Fotovoltaické panely

  Canadian Solar CS3W-455MS
  Fotovoltaické panely Canadian Solar používají inovativní technologické postupy výroby solárních buněk zvyšující výkon a stabilitu panelu. Tento typ panelů Canadian Solar inovuje už 17 let neustálým zdokonalováním designu modulu skrze OM testy kvality, automatizací výrobního procesu a 100% EL testování.
  Technické parametry: ZDE